A Neumann Társaság blogja az informatika, robotika legmenőbb témaköreiről – újszerű megközelítésben.

Kvantumugrás

Kvantumugrás

Hogyan segítenek rajtunk a csevegő-fecsegő robotok?

2020. december 30. - ferenck

Oktatási intézmények, hírmagazinok, áruházak honlapján többször találkozunk „beszédes” virtuális asszisztensekkel, az adott témában tájékoztatást nyújtó, hasznos adatokat szolgáltató „fecsegő robotokkal”, chatbotokkal. A generatív mesterséges intelligencia térnyerésével, különösen az OpenAI…

Tovább

Mik az arcfelismerés veszélyei?

Napjainkban az arcfelismerés az egyik legközismertebb és legdinamikusabban fejlődő infokommunikációs technológia. Mindenkiről rendelkezésre áll könnyen hozzáférhető arckép (személyi igazolványban, útlevélben, munkahelyi beléptető kártyán), így forgalmi ellenőrzésnél, reptéren vagy online,…

Tovább

Miért eredményesebb játszva tanulni?

A jelen és a közeljövő iskolája elképzelhetetlen számítógépes/videojátékok nélkül. Nagyon sok diák tanulmányai során valószínűleg használt már kifejezetten oktatási céllal fejlesztett játékokat, például a Minecraft speciális kiadását.   Ősidők óta játékokon nevelkedünk, az embert öreg koráig…

Tovább

Gamifikáció avagy a játékosítás, de mi is az?

Sokan használtak már olyan okostelefonos alkalmazást, amikor egy-egy feladat végrehajtásáért, például a DuoLingón a spanyollecke sikeres abszolválásáért, vagy a Straván 15 kilométer lefutásáért jutalompontokat, vagy valamilyen virtuális kitüntetést kapnak.  Ez a játékosítás vagy gamifikáció…

Tovább

Mi lesz a virtuális világok jövője?

A jövő virtuális világai nem egyszerű videojátékok lesznek, a látványos szórakoztatás mellett akár a tanulást is szolgálják, és akár a középiskolai vagy felsőoktatás is ezeken zajlik majd. Mivel e virtuális valóságok technikailag egyelőre nem teljesen kiforrottak, így néhány évig mindenképpen…

Tovább
süti beállítások módosítása