A Neumann Társaság blogja az informatika, robotika legmenőbb témaköreiről – újszerű megközelítésben.

Kvantumugrás

Kvantumugrás

Hova tűntek a szakértői rendszerek, avagy történelmi visszapillantás a mesterségesintelligencia-kutatás hőskorára

2022. június 29. - ferenck

A modern számítógépek 1940-es évekbeli megjelenését követően, tudósok az 1950-es években kezdték realizálni a gépek potenciális társadalmi hatásait. Az első kihívások egyike az emberi módon történő „gondolkodás”, elsősorban a döntéshozás valamilyen szintű utánzása, automatizálása volt. (Még ma is…

Tovább

Az önvezető járművek jelene és jövője

Naponta olvasunk róluk, évek óta prognosztizálják, hogy hamarosan megjelennek az utakon, komoly jövőt, a városi és általában a forgalom racionalizálását jósolják nekik, a fenntartható fejlődés egyik fontos elemét látják bennük, de tesztjárművek és korlátozott időiintervallumban és szigorúan…

Tovább

A közösségi média korában minden korábbinál jobban virágzik a digitális marketing

Az amerikaiak háromnegyede napi szinten internetezik, 43 százalékuk naponta egynél több alkalommal, 26 százalékuk pedig „szinte folyamatosan” online van. A mobilinternet-felhasználók körében még magasabbak a számok: napi egy alkalommal az amerikaiak 89, állandóan 31 százaléka netezik. E számok…

Tovább

Crowdsourcing: a közösség bölcsessége

Mi a közös a Wikipédiában, az Amazon Mechanikus Törökjében és a Kickstarterben? Az, hogy mindhárom a „közösség bölcsességén” alapul. A 2000-es évek első felében, a web második nagy hullámának, a 2.0-nak az egyik legmarkánsabb jelensége a közösségi ötletbörze, ismertebb, angol nevén crowdsourcing…

Tovább

Helyalapú technológiák: megmondja a telefonom, hogy hol vagyok

Mindenki használ GPS-t, telefonunk pedig folyamatosan tudja, merre tartózkodunk, egyes appok miatt állandóan nyomot hagyunk arról, hogy épp hol jártunk. A helyalapú szolgáltatások mobileszközökön futó, az eszköz földrajzi adatait ismerő, geoadatokat gyűjtő alkalmazások. Ezeket az adatokat…

Tovább
süti beállítások módosítása