A Neumann Társaság blogja az informatika, robotika legmenőbb témaköreiről – újszerű megközelítésben.

Kvantumugrás

Kvantumugrás

Mire jó az információelmélet?

2021. június 30. - ferenck

Naponta óriási adatcunami zúdul ránk. Adatbázisok és adattárházak mindenhol, gépitanulás-algoritmusok monumentális adatsorokon gyakorolnak, félve őrzött titkok után koslató adathalászok keserítik az életünket. A számítástudomány, azon belül főként a mesterségesintelligencia-kutatás soha nem volt…

Tovább

Miért nem tud a mesterséges intelligencia józan ésszel gondolkozni?

Zöld a fű, kék az ég, savanyú a citrom – a végtelenig sorolhatnánk a józanész-bölcsesség gyűjtőkategóriába tartozó egyértelmű állításokat, tényeket. Persze a fű kiszáradhat, az ég elsötétedhet, a citromot megédesíthetjük, kora gyerekkorunkban viszont megkérdőjelezhetetlen alapállapotukban zöldként,…

Tovább

El Salvador: van ország a világon, ahol hivatalos fizetőeszköz a bitcoin

Manapság gyakran olvasunk a bitcoinról (BTC), árfolyamának meteorszerű szárnyalásáról, majd szédítő tempójú leértékelődéséről. Egy egység bitcoin a történelmi csúcson 60 ezer dollár felett is járt, mozgása rendkívül hektikus. Közben, első országként a világon, a közép-amerikai Salvadorban 2021.…

Tovább

Blokklánc, a pénzügyi forradalom

Az utóbbi két évtized efyik legnagyobb pénzügyi durranása a csere- vagy fizetőeszközként működő, bonyolult titkosítást (kriptográfiát) használó digitális pénz, a kriptovaluták családja. Legismertebb a bitcoin, zömüket a blokklánc technológia alapozza meg. Ezt a technológiát arra találták ki, hogy…

Tovább

Fintech: telefonunk teszi barátságosabbá az unalmas pénzügyeket

Régen az olyan hétköznapi pénzügyi műveletek elvégzéséhez, mint számlák befizetése vagy utalás, mindig fel kellett keresni a bankfiókot vagy postahivatalt. Később, az internet elterjedésével már számítógéppel is lehetett mindezt végezni, most pedig akár a buszon ülve is, az okostelefon segítségével.…

Tovább
süti beállítások módosítása