A Neumann Társaság blogja az informatika, robotika legmenőbb témaköreiről – újszerű megközelítésben.

Kvantumugrás

Kvantumugrás

Humanoid robotok

2020. szeptember 30. - ferenck

Ha a valóságban talán nem, de mozivásznon majdnem mindenki látott már emberre hasonlító, két lábon járó humanoid robotot. A sci-fi filmek túlnyomó többségében ők a robotok, közülük is különösen a ma már bőszerű anyagokból készülő androidok úgy beszélnek, cselekednek, sőt, általában éreznek is, mint…

Tovább

Mire jók a robotok?

Isaac Asimov regényeitől vagy a Csillagok háborújától kezdve, a kortárs sci-fi és cyber-fiction irodalomig, filmekig, rengeteg robotot láthattunk, olvashattunk róluk. Élőben is találkozhattunk velük, hiszen technológiai rendezvények közkedvelt szereplői, sőt, már kávézókban és éttermekben is…

Tovább

Gépi látás – képes-e egy komputer látni?

Számítógépek akár hatalmas tömegben képesek személyeket felismerni, megkülönböztetik az oroszlánt a tigristől, sörgyári futószalagon szűrik ki a hibás üvegeket, rosszindulatú daganatot azonosítanak, vagy művészi szintű képeket alkotnak, pontosabban alkotnak újra. Napjainkban már az okostelefonokon…

Tovább

Közösségi hálózatok

 Facebookot mindenki használja, mégis szinte naponta mondja valaki, hogy most már nem, kész, vége, nem bocsátja többé adatait Mark Zuckerberg rendelkezésére. Vagy egyszerűen ráun, és valami másra, például a Tik Tokra cseréli. De honnan is jöttek a közösségi hálózatok, miért alakulhattak ki ezek a…

Tovább

Internet, ember nélkül – a dolgok internete

Egyre többet hallunk az már intelligens otthonról, internetes kapcsolattal rendelkező jégszekrényekről, vagy rajtunk lévő „okos” tárgyakról. De miért is hasznosak ezek a technológiák?  Szűkebb és tágabb környezetünk infokommunikációs képességekkel rendelkező tárgyai óriási hálózatokban kapcsolódnak…

Tovább
süti beállítások módosítása